Jest to pytanie, które zadaje sobie dużo osób w dobie wielu dostępnych aplikacji, samouczków i innych tego typu udogodnień. Na pewno samodzielna praca z instrumentem jest bardzo ważna i ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o rozwój gitarzysty. Trzeba jednak pamiętać, że zwłaszcza na początku nauki uczeń może popełniać nieświadomie błędy, które wprawne oko nauczyciela wychwyci. To bardzo ważne, ponieważ zdecydowanie trudniej jest oduczyć się złych nawyków niż od razu nauczyć się grać prawidłowo.

W trakcie nauki gry na gitarze pojawia się również wiele pytań teoretycznych, które warto zadawać w trakcie lekcji. Im szybciej rozwiejesz swoje wątpliwości dotyczące danego zagadnienia technicznego lub teoretycznego tym lepiej dla Ciebie. Często popełniany błąd bardzo szybko staje się dla ucznia nawykiem, a jak było wspomniane wcześniej jest to trudne do odwrócenia. Na przykład jeżeli uczeń długi czas miał źle ustawione ręce podczas gry, może dojść do momentu, w którym nie będzie wstanie zagrać danego utworu czy akordu ponieważ zła technika mu na to nie pozwoli.

Dobry nauczyciel, może również odkryć w Tobie pasje i talent do grania w sposób, o jakim sam wcześniej nie myślałeś. Na przykład poszerzyć Twoje horyzonty i otworzyć Cię na granie nowych gatunków muzycznych. Tego nie zapewni żadna aplikacja, poradnik czy samouczek.

Podsumowując, to ile czasu poświęcisz na grę na instrumencie znacząco wpływa na postępy w nauce, niezależnie od tego na jakim jesteś poziomie. Nawet najlepsza szkoła i nauczyciel nie zastąpi tego co wypracujesz samodzielnie. Musisz jednak pamiętać, że decydując się na naukę bez pomocy fachowca, narażasz się na popełnianie błędów, które po jakimś czasie sprawią, że nie będziesz mógł się dalej rozwijać w kierunku jaki sobie wyznaczyłeś.

 

WRÓĆ DO BLOGA